Magas vérnyomás és gyógyszerallergia. gyógyszer allergia - Magas vérnyomás (Hipertónia)

Allergia élelmiszeradalékoktól

Az anafilaxiás reakció esetén haladéktalanul orvoshoz kell fordulni, de az azonnal beadott gyógyszer is életmentő lehet!

magas vérnyomás és gyógyszerallergia

Mi az anafilaxia? Az allergia lényege nagyon leegyszerűsítvehogy a szervezetünkbe jutó különböző anyagokra, magas vérnyomás és gyógyszerallergia, proteinekre a szervezetünk felfokozott, túlérzékenységi reakcióval válaszol.

Ennek a tünete lehet a jól ismert tüsszögés vagy orrfolyás például a szénanátha esetén, bőrpír vagy csalánkiütés kontaktallergiánál, vagy hasfájás és hasmenés ételallergia esetén.

magas vérnyomás és gyógyszerallergia

Számtalan anyagra lehetünk allergiásak, a növényi pollenektől az ételeken és gyógyszereken át a vegyi anyagokig, fémekig és rovarcsípésekig.

Az anafilaxiás reakció tulajdonképpen egy igen súlyos, azonnali allergiás reakció, mely több szervrendszert is érint. A reakciót kiváltó allergén hatására hirtelen nagy mennyiségű hisztamin termelődik a szervezetben, ennek a következménye a hirtelen vérnyomás esés, a légutak beszűkülése, az ödémásodás lehet.

magas vérnyomás és gyógyszerallergia

Szinte minden allergén anyag okozhat anafilaxiás reakciót, de a leggyakrabban valamilyen rovarcsípés, méh- vagy darázscsípés, gyógyszer vagy étel váltja ki. Az ételek közül különösen veszélyes lehet az arra érzékenyekre a rák és a kagyló, a tejtermékek, a földimogyoró és az olajos magvak, illetve a szezámmag.

magas vérnyomás és gyógyszerallergia

Sajnos, nem lehet előre megjósolni, hogy kinél alakul ki ez a súlyos reakció, de azt fontos tudni, hogy aki egyszer már megtapasztalta, annál valószínűleg máskor is előfordulhat ugyanez. Az anafilaxiás reakció tünetei érinthetik a bőrt, a légzőrendszert, az emésztőrendszert, a szív- és érrendszert, illetve a központi idegrendszert is. Általában két vagy több szervrendszer érintett. A tünetek az allergénnel való találkozás után perccel.

Fontos információk